Знаете ли, че думите, които изговаряме, имат голямо влияние върху живота ни? Силата на думата е толкова голяма, че засяга всички области от живота ни: здравето, взаимоотношенията с хората, материалното благосъстояние, спокойствието и т.н. Свойствата на речта се изучават много сериозно от тези, които се стремят към успех в бизнеса, политиката, социалните дейности и тези, които искат да постигнат духовно съвършенство.
В древните Веди е особено подчертано, че човек трябва да наблюдава речта си, като внимателно подбира изговорените думи. За неуважителна реч, обиди, осъждане, съдбата може да лиши човека от всичко, към което той се стреми дълги години: материално богатство, духовна хармония, приятелство ...
Речта ни има много мощна енергия. Известно е, че тези, които често използват нецензурни думи, са груби, груби с другите, са най-податливи на рак, а също така с течение на времето се влошават, плъзгайки се все по-надолу по социалната стълбица.
Силата на думата влияе върху количеството жизнена енергия на човека. Колкото повече добри, добри, позитивни думи изричаме, толкова повече получаваме жизнена енергия, а оттам и здраве, успех, хармония във всички сфери на живота. Напротив, критиката, осъждането, ругатните ни правят слаби, уязвими и ни лишават от здравето.
Най-успешни в живота са тези хора, които умело използват свойствата на речта, използвайки правилните думи във всяка ситуация. Най-високото майсторство на речта се постига, като можеш да кажеш дори горчивата истина с приятни думи, без да обидиш човек и без да нарушиш достойнството му.
На изток човек, който не знае как да контролира това, което казва, се счита за изключително примитивен, дори ако има висше образование и научна степен. Уважаваната реч и уважителният тон са особено ценени там, независимо кой е вашият събеседник: близък приятел или заклет враг.
Не забравяйте, че критикувайки, мъмрейки някого, ние унищожаваме жизнената си енергия и поемаме негативните черти на личността на критикувания човек. Ведите казват, че критикувайки, човек приема отрицателна карма от тази, която критикува, а в замяна му дава своята положителна карма. Затова критиката отвън трябва да се приема с благодарност.
Възхищавайки се на една или друга положителна черта на личността, ние сякаш усвояваме тези качества. Неслучайно във всички религии по света е обичайно да се хвалят, прославят делата на боговете и светците, да се четат писанията, да се повтарят молитви и мантри. И дори хора далеч от религията забелязаха, че общувайки с успешни, хармонични хора, възприемайки техния начин на говорене, човек може да придобие положителни качества на тези хора.
Ето това е основния въпрос, думите програмират реакции вътре в нас които на по късен етап се превръщат и в действия, тоест спокойно можем да ги разглеждаме като програмен код или софтуер който движи човешкия организъм, понеже не знаем открито за това ги използваме безразборно а понякога и целенасочено заредени с отрицателна енергия (умисъл) време е да започнем разкриването и на този вид манипулация и да си подбираме внимателно думите, най вече заради самите нас, защото лошата мисъл най изначално вреди на самите нас и чак на по късен етап на някой друг срещу когото е насочен фокусът ни, но това не 100% сигурно че ще му пробиеш защитния механизъм и реално ще му навредиш, особено ако е осъзнат, така че е време да започнат тренировките по използване на думи и намерения и самоконтрол. От самопрогеамирането използвайки грешни думи по лошо няма, това се нарича автомагия, тоест изпращане на грешен код на клетъчно ниво и оттам излъчването му и към информационното поле, след това и събитията които идват в живота и общуването с хората, са на базата на този грешен код.
Няма коментари:
Публикуване на коментар