Някои хора рязко разграничават ползата от (1) Положителната настройка с (2) Негативните случки, които ни се предлагат в ежедневието.
1. Твърдението на една група е, че Положителната настройка би трябвало изцяло да те изключи от това да има в живота на човек каквито и да било негативни случки.
2. Твърдението на друга група е, че ако не се изправяме срещу Негативните случки на ежедневието, ние чисто и просто бягаме от проблемите си.
Какъв е средният път?
Къде е полезното съприкосновение между тези две групи?1. За едната група да приеме, че всичко, което се случва, колкото и негативно да изглежда на повърхността, то би могло да изиграе И положителна роля, АКО ние повярваме, че това е възможно! Сиреч, каквото и да ти предложи живота, смятай, че ще стане ако не хубава лимонада, то поне хубава ракия. : )
Както е казал Башар, всеки факт във вселената е неутрален. Въпросът е ние какво отношение, каква позиция ще приемем спрямо него. Ако действаме от позиция на страх, ще извадим само негативното последствие. Ако действаме от позиция на любов, бихме могли да извадим положителен резултат дори от на пръв поглед (външно) трагична случка.
2. За втората група същото е валидно. Когато на Света ни се случи нещо негативно, това за нас е положителен шанс, ситуация криеща потенциала Ние да извадим наяве активно-творящата Любов. Колкото по-голяма трагедията, толкова по-големи възможностите ни за проявление на тази Любов. Както се пее в една песен "When faced with tragedy, we come alive or come undone." Тоест когато се изправим пред трагедия, ние или оживяваме, или оставаме недовършени. Или използваме Любовта максимално, или пропадаме.
Тоест в обобщение (1) да се научим да вярваме, че във всяка ситуация има нещо положително, независимо каква изглежда тя на повърхността И (2) да се научим активно да прилагаме Любовта в моментите на криза, там където Тя е нужна. : )
Други статии, които може да са ви интересни:
Няма коментари:
Публикуване на коментар